Dobrodelna stojnica »POD STREHCO«

Zadnje dni meseca novembra je na Prešernovem trgu v Ljubljani zaživela dobrodelna stojnica za Ljudsko kuhinjo »Pod strehco« v organizaciji Rotaract, Interact in Leo klubov. Projekt »POD STREHCO – Ljudska kuhinja v Ljubljani« je skupni projekt petih večjih humanitarnih organizacij, ki bo zaživel v mesecu marcu. Ideja o projektu izhaja iz spoznanja, da Ljubljana z okolico potrebuje organizirano in trajno pomoč ljudem v stiski. V ta namen je Mestna občina Ljubljana v brezplačno uporabo odstopila prostore na Zaloški cesti, ki bi služili kot razdeljevalnica hrane – na mesečni ravni okoli šest tisoč obrokov – in kot prostor namenjen izvajanju izobraževalnih ter podobnih aktivnosti. Ker je ideja zares odlična, smo se za sodelovanje odločili tudi člani našega kluba in 10. decembra preživeli dan na Prešernovem trgu. V družbi članov Leo kluba Novo Mesto smo mimoidočim ljudem razložili pomen projekta in v zameno za dobrodelne prispevke ali pa kar tako ponudili topel čaj in dobrote, ki so jih pripravili naši člani. Odzivnost ljudi je bila dobra in tako smo super dan zaključili s stotimi evri dobrodelnih prispevkov.

 

strehca1